Chiński sposób na zdrowie

Chinski_sposob_na_zdrowie_okladka_3d.png
  • nowość
Dostępność: dostępny

Opis

Czy zastanawialiście się Państwo, jaki jest powód, iż kraje stosujące Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM) i akupunkturę znacznie lepiej radzą sobie z pandemią? Wystarczy porównać statystyki nie tylko w Chinach, ale też w Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie, Hongkongu, Singapurze i Wietnamie.

Skąd bierze się fascynacja feng shui i chińskimi symbolami? Dlaczego ludzie na całym świecie ćwiczą qigong, tai chi, medytację chan i wiele innych technik Dalekiego Wschodu, sprzyjających zdrowiu, harmonii i rozwojowi wewnętrznemu? W tamtym kręgu kulturowym to rozpowszechniona praktyka i część stylu bycia przynosząca wymierne efekty. Warto, abyśmy spróbowali je również zastosować. Niniejsza publikacja może stać się pomocna w tym zakresie.

Książka przedstawia różne formy chińskiej sztuki zdrowego życia, od feng shui po ćwiczenia energetyzujące. Znajdują się w niej praktyczne wskazówki, jak Europejczyk XXI wieku może wykorzystać wspaniałą wiedzę Chińczyków we współczesnych realiach. Feng shui daje możliwość takiego ukształtowania środowiska wokół nas, aby żyło się nam harmonijnie i zdrowo. Z kolei specjalne zestawy ćwiczeń zapewniają odpowiednią energetyzację organizmu. W ten sposób, poprzez działania dotyczące otoczenia człowieka (feng shui), jak i bezpośrednio jego ciała oraz umysłu (dieta, akupresura, masaż, qigong, medytacja), możemy stworzyć optymalne warunki do życia. Opisane są także najpopularniejsze chińskie symbole i talizmany. Prezentowane w książce zalecenia są proste i łatwe do zastosowania przez każdego z czytelników.

 

Leszek Matela, geomanta, radiesteta i znawca kultury Dalekiego Wschodu, znany z wielu publikacji książkowych, m.in. o feng shui i chińskiej geomancji. To 60 pozycja w jego bibliografii. CHIŃSKI SPOSÓB NA ZDROWE ŻYCIE ukazuje możliwości praktycznego zastosowania dawnej wiedzy, jest kompendium, które powstało w wyniku wieloletnich fascynacji autora tradycjami Państwa Środka.

 

Dane techniczne

Papier biały offset 80g
Autorzy Leszek Matela
Ilustracje / zdjęcia TAK
Pełny tytuł Chiński sposób na zdrowie
Wydanie Pierwsze, 2021
Język oryginału polski
Format 145x205 mm
Ilość stron 336 + 8 str. kolorowa wklejka
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7649-235-3
EAN 9788376492353
Wydawca Wydawnictwo KOS s.c.
Zdjęcia ćwiczeń TAK

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl