
Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny

Maciej Kuczyński, wybitny polski pisarz, a zarazem podróżnik i badacz zagadek przeszłości, w książce Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny dokonał rzeczy niebywałej – sensacyjnego odczytu inskrypcji zapisanej na Dysku najstarszej naukowej publikacji w dziejach ludzkości.
Doniosłość i przełomowe, wręcz wstrząsające znaczenie tej publikacji – nie tylko dla archeologii czy historii, ale także filozofii i pojmowania zjawisk przyrody oraz miejsca, jakie zajmuje w niej człowiek – jest niepodważalne.
Dostępność: dostępny
"Ciekawe" życie w PRL-u. I co dalej?

- osobiste wyznania autora
- obrazki z powojennej Warszawy
- Socrealizm – Polityka na co dzień
- Agenci, szpiedzy i zdrajcy
- Wymowne wnioski oparte na faktach
- Wciągający styl gawędy
Dostępność: dostępny
Wielka Księga Demonów Polskich

PONOWNIE W SPRZEDAŻY, W MIĘKKIEJ OPRAWIE!
Wielką Księgę Demonów Polskich ilustrujemy bogatym, liczącym ponad 200 pozycji, wyborem ilustracji i rycin. Ponieważ autentycznych wytworów rodzimej twórczości nie ostało się zbyt wiele, w niezbędnych wypadkach posługujemy się pracami zagranicznych autorów, jeśli przedstawione w nich istoty demoniczne wykazują cechy zbieżne z wyobrażeniami z ziem polskich.
Dostępność: mała ilość
Desperados

Tomasz Schramm – historyk, alpinista, polarnik, eksplorator. Członek The Explorers Club. Pierwsze wejścia w Hindukuszu, trawers Islandii, wiele wypraw na Spitsbergen, m.in. pierwsze opłynięcie wyspy oraz przejście jej podwójnego trawersu (1100 km), trawers Ziemi Ognistej.
Andrzej Śmiały – geograf, alpinista, polarnik, eksplorator. Członek Royal Geographical Society. Pierwsze przejście Jeziora Ładoga oraz „Pętli Spitsbergenu”, wejścia na morskie turnie Szkocji i Irlandii, trawers Sokotry, wspinaczki w Omanie, spływ Nahanni, Orchon, Zambezi.
Dostępność: mała ilość
Co znaczy koszerne? Żydowska wiara i życie

Kim właściwie są ci Żydzi? Jak żyją i w co wierzą? Jak zawsze, tak i teraz straszą w umysłach ludzi liczne stereotypy dotyczące Żydów. Nawet najbardziej oświecony i tolerancyjny umysł bywa nie całkiem wolny od takich wyobrażeń.
Dostępność: mała ilość
Legendy Górnego Śląska - twarda oprawa

Górnoślązacy są narodem, który długo stał w cieniu. Dopiero powoli odnajdują swoją odrębność i odważają się wyrażać własną wolę. Dlatego też lubią swoje legendy - dziś bardziej niż dawniej uważają je za wyraz swojej tożsamości.
Dostępność: dostępny
Legendy Pomorza i Kaszub (wersja trójjęzyczna)

Zadaniem legendy było kiedyś objaśnianie świata. Dziś, choć świat jest już prawie całkowicie objaśniony, nadal opowieści te są powtarzane w wielu kaszubskich domach. W różnych wariantach, z różnymi bohaterami...
Dostępność: mała ilość
Mitologia śląska, czyli przywiarki ślónskie

Czy demonologia śląska zasługuje na wyodrębnienie, na specjalne potraktowanie? Czy różni się od demonologii polskiej w ogóle i od demonologii, nazwijmy je, regionalnych? Z pewnością tak!
Dostępność: dostępny
Słownik gwar śląskich

Barbara i Adam Podgórscy - w ich dorobku znalazło się 20 książek z dziedziny kultury masowej i obyczajowo-obrzędowej, m.in.: Leksykon terminów szaradziarskich i pokrewnych, Vademecum Szaradzisty, Święty Walenty - patron Zakochanych...
Dostępność: dostępny
Subkultury młodzieżowe - wydanie drugie

Bunt nie przemija? Ten prawdziwy nie przemija! Nigdy. Gdyby tylko chcieli się wzajemnie poznać, być może nastolatkowie przestaliby uważać swoich rodziców za starych zgredów, a oni swoje pociechy za małolatów pozbawionych jakichkolwiek ideałów.
Dostępność: mała ilość