30 minut dla skutecznej komunikacji

Dostępność: dostępny
Cena: 16,80 zł 16.80
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Czy zdarzyło ci się, że inni nie zrozumieli tego, co chciałeś im przekazać? Być może twój przyjaciel lub znajomy z pracy opacznie odebrał twoją wiadomość i zrobił coś dokładnie odwrotnego do twoich oczekiwań? Z tej książeczki w 30 minut dowiesz się, jak możesz efektywniej porozumiewać się zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Dzięki temu w każdej sytuacji znajdziesz odpowiednie słowa.

Przeczytaj, jak:

  • ubierać swoje myśli w odpowiednie słowa;
  • spełniać oczekiwania i wymagania swoich rozmówców;
  • być przekonującym w codziennym życiu.

 

Przedmowa

Zadaniem tej książeczki jest przedstawienie wskazówek dotyczących skutecznej komunikacji. Szczególnie polecam ją tym, którzy doświadczają uczucia, że powinni usprawnić tę sferę swojego życia - a któż z nas z czystym sumieniem mógłby zaprzeczyć, iż nie jest mu to choć trochę potrzebne? Książka ta wychodzi naprzeciw potrzebom szczególnie ludzi aktywnych zawodowo, którzy odkrywają rolę i znaczenie efektywnej komunikacji i umiejętności porozumiewania się w obrębie swojej firmy. Coraz więcej przedsiębiorców zyskuje świadomość, iż na współczesnych globalnych rynkach zaistnieje tylko ten, kto opanował umiejętność efektywnej komunikacji z innymi.
Komunikacja jest obecna we wszystkich sferach życia
Ludźmi, którzy pozostają w wielu różnych relacjach z innymi, są w szczególności biznesmeni, przedsiębiorcy. To oni prowadzą rozmowy i negocjacje z kontrahentami, piszą listy, wysyłają faksy i e-malie. Zadaj sobie pytanie, czy potrafisz komunikować się łatwo i skutecznie. Czy jesteś w pełni zadowolony ze swoich umiejętności w tej dziedzinie? Jeśli nie: Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele marnujesz czasu, energii i pieniędzy z powodu nieefektywnej komunikacji? Jeśli inni ludzie cię nie rozumieją lub pojmują to, co chcesz im przekazać w sposób opaczny, wówczas zawiedzie cię każdy plan, nawet najbardziej genialny.

Metody właściwego i efektywnego porozumiewania się z innymi ludźmi nauczysz się na licznych kursach retoryki, czyli sztuki wypowiadania się i wyrażania swoich myśli. Jednak nie wszyscy mają czas i sposobność, aby uczęszczać na organizowane w tym celu, odpowiednie seminaria, choć byłoby to bardzo wskazane. Spośród problemów, z którymi na co dzień mamy do czynienia w naszym życiu zawodowym, większość ma swoje źródło w niewłaściwej komunikacji z innymi ludźmi.
Mówić i być rozumianym
Przeczytanie tej książeczki nie zajmie ci wiele czasu - tylko 30 minut, jednak zawarte w niej wskazówki i informacje powinny mieć decydujące i długofalowe działanie w twoim życiu, podnieść efektywność pracy i w końcu usprawnić twój management, czyli zdolność do kierowania innymi ludźmi. Z następnych rozdziałów dowiesz się, w jaki sposób proces komunikacji przebiega pomiędzy ludźmi. Szczególny nacisk został położony na to, co -jako nadawca informacji - powinieneś w wziąć pod uwagę, aby skutecznie przekazać ją innym. Bardzo obszernie i dokładnie został opracowany najważniejszy aspekt każdego aktu komunikacji, a mianowicie wiadomość i sposoby jej przekazu.
Z każdym rozdziałem, a nawet każdą pojedynczą stroną, będą poprawiały się twoje zdolności komunikacyjne. Powodzenia w nauce!

 


Spis Treści:

Przedmowa
1. proces komunikacji
1.1. Niewłaściwy przebieg procesu komunikacji
1.2. Właściwy przebieg procesu komunikacji
1.3. Model procesu komunikacji
Etap pierwszy: Sformułowanie wiadomości
Etap drugi: Słowa, gesty czy rysunki?
Etap trzeci: Przekaz wiadomości
Etap czwarty: Odbiór wiadomości
Etap piąty: Interpretacja wiadomości
Etap szósty: Reakcja na wiadomość
Etap siódmy: Odpowiedź
1.4. Przeszkody w procesie komunikacji
2. przekaz wiadomości
2.1. Przygotowanie
2.2. Wiadomość
2.3. Potrzeby odbiorcy
2.4. Kanał komunikacyjny
3. struktura informacji
3.1. Szerszy kontekst wiadomości
3.2. Ogranicz się do tego, co istotne
3.3. Struktura bazowa wiadomości
3.4. Kolejność przedstawiania informacji
4. język, ton i sposób zachowania
4.1. Zachowanie
4.2. Wybór odpowiednich słów, gestów i rysunków
4.3. Sprawdzanie faktów i sformułowań wiadomości
4.4. W jaki sposób oddziałujesz na swoich słuchaczy?
5. reakcje odbiorców i doskonalenie SWOICH ZDOLNOŚCI KOMUNIKACYJNYCH
5.1. Słuchaj swoich odbiorców
5.2. Skoncentruj się
5.3. Pytania do odbiorców
5.4. Jak udoskonalić zdolności komunikacyjne?

Dane techniczne

Język oryginału polski
Format C6
Ilość stron 90
Oprawa miękka
ISBN 83-86757-44-2
EAN 9788386757442

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl