Ewangelia Tomasza

Dostępność: dostępny
Cena: 47,25 zł 47.25
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ewangelia Tomasza to jeden z najważniejszych apokryfów, czasem określany też jako Piąta Ewangelia. Rękopis odkryty pod sam koniec XIX wieku zawiera tylko 114 wersetów, ale to nie objętość jest miarą jego znaczenia.


Wyjątkowy charakter tego tekstu zdecydowanie odróżnia go od ewangelii kanonicznych. Nie jest to alegoryczna opowieść o życiu Jezusa, ale zbiór wskazówek, które miały być przez niego wypowiedziane. Jezus jest tu raczej opisany jako duchowy przewodnik, którego słowa (jeśli zostaną właściwie zrozumiane) mogą zapewnić życie wieczne. Z tego względu wielu badaczy określa Ewangelię Tomasza jako tekst gnostyczny, podkreślający poznanie i własne, bezpośrednie przeżycie.
Taki jest też klimat komentarzy Osho do tego wyjątkowego tekstu. Jego interpretacje pomagają czytelnikowi nie tylko zrozumieć sens cytowanych wypowiedzi, ale – przede wszystkim – zrozumieć okruchy własnego życia.


Poznanie siebie, jakże często podkreślane przez filozofów, mistyków i przewodników duchowych, to kwintesencja Ewangelii Tomasza. Obszerne wyjaśnienia Osho pozwalają to poznanie przenieść w nasze codzienne życie, byśmy z coraz większym zrozumieniem mogli rozwijać się i rozkwitać.
 

Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie...

Dane techniczne

Pełny tytuł Ewangelia Tomasza. Komentarze OSHO
Tytuł oryginału The Mustard Seed
Wydanie Pierwsze
Tłumaczenie Katarzyna Jamrozik
Język oryginału angielski
Format 145x205 mm
Ilość stron 528
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7649-215-5
EAN 9788376492155

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl