Ebooki

Książki elektroniczne EBOOK

 

Co to jest Ebook?

E-book (także: eBook, książka elektroniczna, publikacja elektroniczna, e-książka) – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy czy palmtop).

 

Formaty ebooków:

- ePUB (electronic Publication)

- MOBI (Kindle Mobi)

- PDF (Portable Document File).

 

ePUB - (Electronic Publication) Otwarty standard, oparty na języku XML, służący do publikowania książek elektronicznych (tzw. e-booków). Tworzone w nim książki nie mają sztywnego podziału na strony, dzięki temu powiększany tekst przelewa się na następne strony. Format ten nadaje się szczególnie do korzystania w czytnikach książek elektronicznych. Wszystkie czytniki elektroniczne na naszym rynku obsługują ten format.

 

MOBI - Format zapisu ebook-ów. Książki w tym formacie można pobrać na urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik, komputer osobisty) wyposażone w oprogramowanie pozwalające czytać pliki MOBI (np. MobiPocket Reader). MOBI stanowi otwarty format oparty na języku XHTML, dzięki czemu jego odczytywanie jest bardzo wygodne na urządzeniach mobilnych, w tym na Amazon Kindle.

 

PDF – PDF (ang. Portable Document Format) – POLECANY NA KOMPUTERY i TABLETY. Format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych. Format ten ma sztywny podział na strony i nadaje się szczególnie do przeglądania publikacji na większych monitorach. Na czytnikach, tabletach i telefonach typu „smartfon” mogą wystąpić problemy z powiększaniem i dzieleniem tekstu oraz poruszaniem się po publikacji.

 

Ważne!

Przed dokonaniem zakupu w naszym sklepie, prosimy o zapoznanie się z opisem produktu oraz dostępnymi formatami pliku. Po zakupie dajemy możliwość wyboru pliku do ściągnięcia. Można go pobrać 4 razy w nieokreślonym okresie czasu, z każdego urządzenia z dostępem do Internetu.

Czytanie książek elektronicznych zakupionych w naszym sklepie nie wymaga dostępu do Internetu.

 

Szczegółowa instrukcja zakupu plików elektronicznych dostępna jest tutaj: Instrukcja zakupu EBOOKów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl