Lance Armstrong

Lance Armstrong

to światowy champion kolarski, trzykrotny mistrz olimpijski, słynny działacz humanitarny, który przeżył raka i siedmiokrotnie wygrał Tour de France w latach 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 i 2005. Jest niewątpliwie najsławniejszym i najbardziej charyzmatycznym sportowcem w dziejach kolarstwa.

 

W październiku 1996 roku, kiedy u Lance'a zdiagnozowano zaawansowany nowotwór jądra, a jego przyszłość stała pod znakiem zapytania, mistrz założył Fundację Lance'a Armstronga. Poprzez badania naukowe, edukację i zwiększanie świadomości społecznej Fundacja pragnie ograniczać obecność nowotworów na naszej planecie, a także polepszyć sytuację tych, którzy przeżyli raka. Więcej informacji na stronie www.laf.org.

 

Chris Carmichael jest trenerem wytrzymałościowym oraz doradca olimpijczyków i ekip sportowych z całego świata. Jest osobistym trenerem Lance’a Armstronga. Trenował dwie ekipy olimpijskie, jako pierwszy doprowadził USA do zdobycia ośmiu medali na Mistrzostwach Świata i położył fundamenty pod dalsze amerykańskie sukcesy kolarskie. W ciągu roku 1997 i 1998 Chris poświecił swój czas i talent umożliwieniu Lance’owi Armstrongowi powrotu od nowotworu do zawodowych wyścigów. sW roku 1999 założył Carmichael Training Systems (CTS), którego zadaniem jest opieka trenerska najwyższej jakości dla sportowej elity i dla innych osób uprawiających sport.

 

Peter Joffre Nye jest autorem książek o tematyce kolarskiej (Hearts of Lions, Pushing the Limits i innych). Jego artykuły ukazały się w ponad stu czasopismach i gazetach, takich jak Sports Illustrated, Woman's Sport and Fitness, The Washington Post czy USA Today.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl