Osho

Osho

Nauki Osho nie dają się ująć w żadne kategorie. Obejmują wszelkie tematy, od indywidualnego poszukiwania sensu po znaczenie większości istotnych kwestii społecznych i politycznych, przed którymi stoi dziś społeczeństwo. Książek nie pisał, pozycje sygnowane jego nazwiskiem są zapisem nagrań audio i wideo ponadczasowych wykładów wygłaszanych do słuchaczy z całego świata w ciągu ponad 35 lat. Londyński Sunday Times zaliczył Osho w poczet „1000 ludzi, którzy nadali kształt XX wiekowi”, a Tom Robbins, amerykański pisarz, określił go jako „najbardziej niebezpiecznego człowieka od czasów Jezusa Chrystusa”.

 

Osho sam o swoim dziele powiedział, że pomaga stworzyć warunki do narodzin człowieka nowego rodzaju. Takiego człowieka często określał mianem „Zorba Budda” - potrafiącego cieszyć się ziemskimi przyjemnościami życia i milczącym spokojem Gautamy Buddy. We wszystkich aspektach dzieła Osho przewija się motyw 31czenia bezczasowej mądrości Wschodu z najwyższym potencjałem nauki i techniki Zachodu.

 

Osho znany jest ze swego rewolucyjnego wkładu w naukę o wewnętrznej przemianie człowieka, z podejścia do medytacji, które uwzględnia przyspieszone tempo współczesnego życia. Jego jedyne w swoim rodzaju „medytacje aktywne” zostały stworzone tak, by najpierw mogły uwolnić się nagromadzone stresy ciała i umysłu - doświadczenie bezmyślowego i odprężonego stanu medytacji jest potem łatwiejsze.

 

Wydane zostały dwie autobiografie autora:

  • Autobiography of a Spiritually Incorrect Mystic („Autobiografia” ,Wydawnictwo KOS, 2006)
  • Glimpses of a Golden Childhood
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl