Nie lubię poezji. Galeria śmierci

Nie lubię poezji. Galeria śmierci
  • promocja
Dostępność: dostępny
Cena: 8,40 zł 18,90 zł 8.40
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Do widzenia potrzebne są oczy
więc do widzenia człowieku
a jak widzieć o trzeciej w nocy
piszę na oślep
trzy metry od ciebie
Palestyńczyku
stale obecny w mej wojnie

 

O Autorze:

Urodzony 13 września 1962 roku w Chorzowie. Nie publikował. Czekał. Czekał, pracując ponad 20 lat nad tym tomem. Przez długie lata żartował, że napisał pięć kilogramów poezji, a nie wydał ani grama. Ukończył zawodówkę samochodową i technikum górnicze. Miał być piłkarzem - 12 lat trenował, by rozstać się z dnia na dzień z piłką na rzecz teatru, a potem studiów polonistycznych. Mówił, że poezja strzeliła mu do głowy. Obronił się w roku 1990, będąc w grupie seminaryjnej, której naczelnym tematem było zjawisko "zniewolonego umysłu" w kulturze i literaturze polskiej oraz grupowy bunt "pokolenia 68", które jako pierwsze przeciwstawiło się - GŁOŚNO - temu powszechnemu zjawisku.
"Robiłem w życiu wiele nieprzystających - pozornie - do siebie rzeczy. We wszystkim jednak byłem i jestem laikiem. Jedyną przestrzenią mego życia, w której czuję się "na swoim miejscu", jest poezja... I wszystko, co się w moim życiu dotąd wydarzyło, było potrzebne, bym mógł postawić kropkę w "nie lubię Poezji".
Na początku lat 90-tych był krótko nauczycielem, a potem powołał do życia Wydawnictwo KOS, które ma w dorobku ponad sto tytułów. Musiało jednak minąć dziesięć lat, by wydał własną książkę, która dojrzewała do swego ostatecznego kształtu. Cierpliwość jednak - jak się wydaje - opłacała się. Tom "nie lubię Poezji" jest książką jedyną w swoim rodzaju - jest książką niepowtarzalną.
Buntował się przeciwko pisaniu biografii. Oto co sam o sobie napisał:
"Trochę w przedszkolu, trochę na studiach; trochę w tramwaju, trochę w łóżku; trochę trzeźwy, trochę pijany, głównie jednak nie pamiętam lub pamiętać nie zamierzam, żeby być - mimo wszystko - szczęśliwy".

Dane techniczne

Format A5
Ilość stron 200
Oprawa miękka
ISBN 83-89375-20-6

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl