Czy chrześcijanin może być buddystą?

Dostępność: dostępny

Opis

Lektura tej książki wyzwala z lęków czy obaw, które często towarzyszą chrześcijańsko-buddyjskiej refleksji. Utwierdza w przekonaniu, że można być chrześcijaninem, a jednocześnie w jakimś stopniu buddystą, zaś fakt ten wcale nie musi świadczyć o zagubieniu w sferze religijnej.

Wręcz przeciwnie – autor w prosty i przekonujący sposób wskazuje, jak układać elementy wiedzy religioznawczej, aby służyły pogłębieniu chrześcijańskiej świadomości religijnej.

Bóg wspominany w tej książce nie jest jakimś Dalekim Nieznajomym, lecz Bliskim Przyjacielem, z którym autor spontanicznie dzieli się wszystkim, z czego składa się jego życie. Prosta argumentacja daje do zrozumienia, że można Go znaleźć w każdym aspekcie życia.

Nadzieję budzi również sposób mówienia o piekle, choć autor daleki jest od myśli, że niebo da się osiągnąć tanim kosztem czy wręcz za darmo.

Książka Jacka Konarskiego jest świadectwem tego, że o ważnych sprawach można mówić nie tylko z powagą, lecz także z humorem.

 

Patronat medialny:

Charaktery

 

 

Dane techniczne

Papier Biały offset
Autorzy Jacek Konarski
Wydanie 1, Katowice 2016
Język oryginału polski
Format 145x205 mm
Ilość stron 264
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7649-116-5
EAN 9788376491165

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

22 listopada 2016

Tęsknisz za lekturą mądrej i nieszablonowej pozycji? Jesteś spragniony czegoś ambitnego, stawiającego pytania lecz nie narzucającego odpowiedzi? Interesujesz się religiami i chcesz zgłębiać ich tajniki, by nie być ignorantem? Książka autorstwa Jacka Konarskiego - jak poprzednia Jego twórczość - zagwarantuje Ci refleksję, zadumę, wiedzę i... niejedną łzę spływającą po roześmianej twarzy. Taką mieszankę potrafi stworzyć tylko ktoś Wyjątkowy. Sprawdź sam, zachęcam!!!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl